Поширеність клінічно вираженої андрогенетичної алопеції у Європейців становить понад 50% до 50 років. Вже до 35 років у кожної четвертої жінки діагностується AGA, а до 50 років не відрізняється від поширеності у чоловіків. На щастя, цей процес у жінок не призводить до повної втрати волосся, хоча може суттєво погіршувати зовнішній вигляд.

У дебюті АДА у 90% молодих людей цей стан призводить до депресії. Головною ознакою АГА є прогресуюче витончення волосся. Часто AGA обтяжується себореєю чи себорейним дерматитом.

У чоловіків виділяють 7 стадій облисіння according to Norwood-Hamilton Scale, у жінок – 3 стадії according to Ludwig Scale.

У 90% випадків АГА у жінок не супроводжується підвищенням рівня чоловічих гормонів у крові, у 10% випадків можлива системна гіперандрогенемія. За наявності у жінок ознак АГА разом із порушенням регулярності менструального циклу та наявністю гірсутизму, рекомендується консультація гінеколога-ендокринолога, т.к. Крім зовнішнього лікування, можливо, знадобиться системна терапія. У чоловіків АДА є 100% генетично детерменованим станом та не пов’язана з ендокринними захворюваннями.

Головною причиною АГА є вплив чоловічого гормону дигідротестостерону на рецептори, розташовані у волосяних цибулинах та оболонках волосяних фолікулів. Цей гормон, що синтезується в клітинах волосяного фолікула з його попередника тестостерону під впливом ферменту 5альфа редуктазу, призводить до прогресуючої мініатюризації волосся.

Іншим процесом, на який звертаю увагу дослідники, є наявність хронічного запалення в області волосяних фолікулів та розвиток фіброзу. Ці фактори також необхідно враховувати під час розробки програми лікування AGA.

Традиційним зовнішнім лікуванням AGA у чоловіків та жінок є застосування препаратів на основі міноксидилу.

Ця лікарська речовина зарекомендувала себе як сильний стимулятор росту волосся. Однак міноксидил повинен застосовуватися постійно, курсове застосування з перервами прийому викликає лише погіршення стану. Можливі побічні ефекти, частина пацієнтів має протипоказання до застосування міноксидилу. За даними Upjohn Company, помітний ефект міноксидил виявляє лише у 40%. У зв’язку з цим, ефективні космецевтичні засоби залишаються затребуваними для лікування AGA як у жінок, так і у чоловіків.

У своїй сукупності препарати для лікування AGA повинні відповідати наступним вимогам:

володіти стимулюючим поділ клітин волосяних фолікулів ефектом
володіти антиандрогенним ефектом
володіти протизапальними властивостями усувати себорею
і пов’язані з нею свербіж і болючість шкіри голови
не викликати ефекту відміни при припиненні курсу лікування
не надавати системних побічних ефектів на організм
не мати протипоказання
структуру і зовнішній вигляд волосся
не викликати естетичних проблем і дискомфорту при застосуванні, мати приємний запах.
Нижче наведено таблицю, за допомогою якої ви зможете підібрати оптимальну комбінацію з наших засобів, з урахуванням усіх індивідуальних особливостей стану шкіри та волосся клієнта.

Дані рекомендації є узагальненими, у кожному індивідуальному випадку до схеми лікування можуть бути внесені зміни.

Якщо ваш клієнт отримує лікування препаратами на основі міноксидилу, рекомендації щодо застосування препаратів лінії Simone залишаються актуальними. За винятком лосьйонів від випадання волосся, яке замінює міноксидил, решту препаратів застосовуйте за описаною схемою. У зв’язку з тим, що при тривалому лікуванні одним і тим же компонентом ефективність терапії вже через 1 рік починає знижуватися, додавайте до лікування лосьйони 3.4-3.4.4 курсами по 2-3 місяці. Це допоможе уникнути адаптації до міноксидилу.

Ми рекомендуємо завжди мати при собі порожні бланки, в які зручно вписуватиме номери та назви коштів, рекомендованих кожному клієнту.
В цьому випадку ви не забудете призначити актуальні для кожного випадку препарати, а клієнт краще зрозуміє доцільність та схему їх застосування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.