На частоту миття волосся діє цілий ряд факторів: тип волосся та шкіри, довжина волосся, характер роботи, пора року, харчування, різні засоби для укладання волосся тощо. Споживання з їжею великої кількості вуглеводів (цукор, борошняне, солодощі тощо), жирів і висококалорійної їжі значною мірою впливає на швидкість засолювання волосся… Тим, хто щодня користується засобами для укладання волосся (гелями, мусами, лаками) краще мити волосся кожен день спеціальними м’якими шампунями для щоденного миття, оскільки ці засоби обтяжують волосся, що не дуже корисно. Частіше потрібно мити голову і взимку, оскільки головні убори не дозволяють голові “дихати”, через що волосся швидко стає жирним.

Волосся вбирає воду набагато сильніше за шкіру, а разом з нею і всі шкідливі речовини. У старі часи мили голову талою або дощовою водою, але сучасній жінці і це недоступно, особливо у великих містах. Повітря настільки забруднене, що краще не ризикувати.

Найкраще мити голову кип’яченою водою. Для пом’якшення води до неї можна додавати: питну соду (1 ч. л. на 1 л води), нашатирний спирт (1 ч. л. на 2 л води), буру (1 ч. л. на 2 л води) або гліцерин ( 1 ч. л на 1 л води).

Поширена помилка під час миття голови – використання занадто гарячої води. По-перше, така вода активізує роботу сальних залоз, і, отже, волосся може придбати зайву жирність. По-друге, під її впливом мило, що входить до складу шампунів, «заварюється» і осідає на волоссі сірим нальотом, який погано змивається. Чим жирніше волосся, тим прохолодніше має бути вода. Після полоскання корисно обдати волосся холодною водою.

Перед миттям волосся необхідно ретельно розчесати, особливо якщо воно довге. Це дозволяє вимити з волосся лусочки відмерлих клітин шкіри, кількість яких після розчісування збільшується. В результаті волосся вразить вас чистотою і блиском.

Наносити шампунь на голову завжди слід двічі протягом одного миття. Це з тим, що з першому намиливании з волосся видаляється лише частина бруду, пилу і шкірного сала. Вважається правильним наносити шампунь не на волосся, а на шкіру голови або на долоню (особливо якщо це концентрований шампунь), розтерши його з невеликою кількістю води, потім наносити на шкіру голови.

Слід добре змочити теплою водою волосся та голову. Далі кінчиками пальців (не нігтями) утріть шампунь у шкіру голови і долонею рівномірно розподіліть шампунь по верхньому шару волосся. Це потрібно зробити якнайшвидше, тому що шампунь повинен знаходитися в контакті з волоссям не більше хвилини (якщо в інструкції не вказано друге) – цього часу достатньо для повноцінного очищення.

Під час миття голови завжди слід рухатися від коріння волосся до їх кінчиків, так як цей напрямок збігається з напрямком лусочок кутикули. Голову миють обережними круговими рухами пальців, щоб не подряпати шкіру голови нігтями. Миття голови рекомендується поєднувати з масажем волосистої частини голови. Легкий масаж голови при втиранні мильної піни сприяють посиленню кровообігу шкіри голови, покращують місцевий обмін у тканинах. Довге волосся бажано не заплутувати під час миття, щоб не пошкодити його потім при розчісуванні. Під час миття не слід сильно терти волосся одне про одного, щоб не пошкодити стрижень і кутикулу волосся.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.